02.11.2018 tarihinde oluşturuldu

İş Güvenliği Konusuna Kendi Yorumunu Katan İnsanlardan 11 Garip Çözüm

<p>KENDİLERİNE G&Ouml;RE G&Uuml;VENLİK &Ouml;NLEMİ ALAN İŞ&Ccedil;İ ABİLERİMİZİ KONU ALIYORUZ. ŞİMDİDEN UYARAYIM; G&Ouml;RECEKLERİNİZ SİZİ DUMURA UĞRATACAK! :)&nbsp;</p>

O DA NE :)

Şimdi diyeceksiniz ki hoydaaaa! Evet hakikaten Hoydaaaa haydaaaaa ve de Atilla Mayda... 

Bu duruma nasıl geliyorlar? Elbette bir abimiz öneriyor kesin. Diyor ki siz beni salın aşağı tutun ayaklarımdan şööööle bir silkeleyin. İyi de güzel abicim bu amcalar çok tekin görünmüyor ya kaçırırlarsa seni ellerinden; sabun gibi yuvarlanırsın kayarak aşağıya. Arka tarafta aklı selim kimse de yok ki yahu ne yapıyorsunuz diyen. Bu çalışma baştan sonra izlenmeliydi. imdb puanı kaç olurdu siz söyleyin :)


AFFEDERSİNİZ AMA SİZE O AKLI VERENİ EŞEKLER TEPSİN!

Gülüyoruz ağlanacak halimize. Acaba bu gençlerin hayata karşı tutumu neden böyle? Tez zamanda mesleği bırakması gerekenlerde bugün... diyorum ve hemen diğer fotoğrafa geçiyorum.


DÖTÜNE GÜVENENLERDE BUGÜN!

Yani bakıp bakıp gülüyorum. Ne desem boş aslında. GÖRÜYORSUNUZ. Bana yapsalar bozulurum açıkçası; yanlış anlarım vallahi. Yurdum insanı iş güvenliğinin, önlem almanın farkında aslında da bunu nasıl yapması gerektiğini bilmiyor; destek yok destek... Birileri tutsa elimizden bak nasıl güvenli yapacağız işleri. Ya hiç olmuş mu Allah aşkına koca koca adamlar :)


TABİİ CANIM, KOY KAFASINA BİR TANE BAK NASIL KENDİNE GELECEK :)

Efendim şaka mı bu? Kızmayayım diyorum, susayım, söylemeyeyim diyorum olmuyor. O kütükle ölmez ağabey. Füze at füze! Yani düşünüyorum da biriniz gidip sigortaları mı kapasanız? :) 


GÖLGE DE OTURAYIM DA BAŞIMA GÜNEŞ GEÇMESİN!

Tabii canım. Başına güneş geçmesin ancak tepene de koca kepçe düşmesin be abi! Sayısız örnek var iş kazalarıyla ilgili; olmaz demeyin, size de çıkabilir. Gülüp eğlenirken ders de çıkarmamız gerektiğini unutmayın lütfen. Özellikle işçilik yapan abilerim ablalarım, kulak verin iş güvenliğine. Hayat kurtarır.


BİZDEN DAHA BETERİ DE VAR GERÇİ :D

Hayvan herif öyle mi müdahale edilir! :D Ne yalan söyleyeyim ilk başta videoyu fake sansam da detaylıca incelediğimde öküz herifin hiç acımadan damacanayla zavallı kıza dalmış olduğunu gördüm. Tabii çok korktu tombik herif. Her insan öldürür sevdiğini... :)


AKLINI PEYNİR EKMEKLE YİYENLER...

Şu en soldaki orada durdukça o merdiven oynamaz diyenleri duyar gibiyim. Ancak oynar güzel kardeşim. Hem de öyle bir oynar ki dünyanın kaç bucak olduğunu o zaman anlarsın. Şahsen ben kendimi bu tehlikelere atmazdım. 


BEN ŞOK!

Bu tarz örneklerin dışında bir de kendince önlem aldığını sanan vatandaş var. Dilerseniz ona geçelim. Çünkü bu fotoğraf yeterince ürküttü hepimizi.


ŞİMDİ YANSA BEN ÖNLEM ALMIŞTIM DİYECEK :)


BU KARDEŞİMİZ DE NAYLON POŞETE İNANANLARDAN :)


EN MANTIKLISI, EN TEMİZİYLE SON VERİYORUM.

Bütün bu foto dizisinden çıkarmamız gerekenler var aslında. İş kazasından hayatını kaybeden onca insan varken; iş güvenliğini dikkate alıp mesleğimizi yaparken ona göre davranmalıyız. Unutmayın önce iş güvenliği!