13.10.2018 tarihinde oluşturuldu

Türkiye'de Bir İlk: Kedilere Özel Miyavpark

<p>Evet bu haberi size b&uuml;y&uuml;k bir sevin&ccedil;le verdiğimi s&ouml;yleyebilirim. İnanın ki bu haber insanın geleceğe olan &uuml;midini&nbsp;yeşertiyor. T&uuml;rkiye&#39;de ilk defa Mersin&#39;de kedilere &ouml;zel miyavpark kuruldu. &Ouml;ncelikle b&ouml;yle g&uuml;zel bir proje geliştirdikleri i&ccedil;in Mersin Belediyesi b&uuml;y&uuml;k bir alkışı hak ediyor.&nbsp;</p>

Bu Güzel Haber Mersin'den Geldi.

Mersin belediyesi bu projeyi sokak hayvanlarını korumak amacıyla geliştirdi. Kedilere özel yapılan bu park birbirinden renkli görüntülere sahip. Minik dostlarımız için dizayn edilen parkta kediler için her şey düşünülmüş durumda. Su ve mama kapları, rengarenk oyun alanları, uyuları için minik kulübeler ve daha neler neleeer. Hatta gece ışıklandırması için enerjisini kendi üreten güneş panelleri bile var. Kedilerimizin güvenliği de güvenlik kamerası ile sağlanıyor. Daha ne olsun diyesi geliyor insanın.. Hatta yetkililer güvenlik kameraları takmakla yetinmemiş Miyavpark’ı sadece kedilerin girebileceği şekilde dizayn etmişler. Bu şekilde park alanına insanlar ve köpeklerin girişi engellenmiş. Böylelikle kediler Miyavpark’ta hem uyuyabilecekleri güzel bir kulübeye, hem birbirinden lezzetli mamalara hem de renkli oyun oynayacakları bir yaşam alanına kavuşmuş oldular.Muhteşem bir haber değil mi?


Miyavpark'ta Kedilere Dair Her Şey Düşünülmüş.

Parka takılan güvenlik kameraları sayesinde kediler yetkililer tarafından sürekli gözlenerek olası tehlike ve hastalıklara  karşı önlem alınabilecek. Olası bir tehlike veya hastalanma durumunda anında müdahele yapılarak minik dostlarımızın yaşam kalitesi arttırılacak.  Kedilerin günlük bakım ve kontrollerinde yapılacağı tam donanımlı bu parkta hasta olduğu tespit edilen kedilerin bakım evlerine nakilleri yapılacak. Kediler, yapılan tedavi ve kısırlaştırma işlemleri tamamlandıktan sonra tekrar Miyavpark’a bırakılacak. Böylelikle kedilerin sağlığı kontrol altına alınacak ve hayvanlardan insanlara bulaşılabilecek hastaların önüne geçilecek. Gelin şimdi de Miyavpark'ta çekilen fotoğraflara bi göz atalım.


Bu Projenin Diğer Belediyelere De Örnek Olması Dileğiyle..


Şu Fotoğrafı Görüp De Mutlu Olmayan Yoktur Diye Düşünüyorum.


Senii Yeriiiğğğm


Allah'ım Ne Güzel Bir Manzara.


Şunun Tatlılığına Bir Bakın.


Muhteşem Bir Çalışma Olmuş Gerçekten.


Bu Projede Emeği Geçen Herkese Teşekkürler.


Bu Da Bir Başka Yakışıklımız.


Çeen Ne Tatlısın Öyle.


Ayyy


Muazzam Bir Park Olmuş.


Arkadaşların Nerde Bakiim Senin?